Zapraszamy do komentowania

7 komentarzy do: “Dożynki w Bawarii czyli jak Niemcy obchodzą święto plonów”

 1. Asior napisał(a):

  Basiu bardzo fajne zdjęcia i artykuł 🙂

 2. admin napisał(a):

  Tradycja jest zachowana a najpiękniejsze są prezentowane wieńce i wypieczone chleby. W internecie jest sporo galerii z różnych stron Polski. Wystarczy w google napisać: dożynki galeria.

 3. barbara_m napisał(a):

  Zwlaszcza Bawaria to bardzo patriotyczny region. W miastach bylego DDR czegos takiego sie nie zobaczy. Zastanawia mnie tylko, czy w Polsce jeszcze gdzies sa obchodzone dozynki. Moze sa jakies male odpusty na wioskach, ale malo kto tam kupuje, bo drogo, a i w przygotowanie tego trzeba sie zaangazowac i zainwestowac. Moze to kwestia pieniedzy. Tutaj w Niemczech jakby piwo kosztowalo 10 € to i tak co drugi by kupil.

 4. Joanna napisał(a):

  To prawda, że Niemcy potrafią się bawić:) Zdjęcia świetne!

 5. malby napisał(a):

  Ciekawy artykuł, świetne zdjęcia. Znakomicie oddają nastrój radości z udanych plonów i wielką ochotę do zabawy 🙂 A Bawaria umie się bawić 🙂 Skoczna muzyka, ludowe tańce z klepaniem się po łydkach, a czasami po policzkach, fantazyjne stroje – to wszystko można zobaczyć w wielu miastach z okazji świąt, ale również w „zwykłą” niedzielę :))

 6. Isabella Degen napisał(a):

  Musiał być super nastrój, wszyscy tacy na luzie!
  Fajne fotki. Pozdrawiam autorkę.

 7. JBB napisał(a):

  To niesamowite. Dwa tygodnie zabawy! Ale skoro pracuje się całe miesiące – od zasiewu po żniwa, to się należy :)Najważniejsze to umieć dobrze wypoczywać i dobrze się bawić.
  Pozdrawiam, Janina

Dopisz tutaj swoje refleksje: