Zapraszamy do komentowania

3 komentarze do: “Pociąg do nieba – oficjalne otwarcie rzeźby miejskiej”

 1. Ty2-1035 pisze:

  Firma Archicom jest tu winna zniszczenia zabytkowego parowozu Ty2-1035, który nie jest atrapą ani kopią tylko lokomotywą wyprodukowaną w 1944 roku w Niemczech w Berlinie. Jak widać, na zdjęciach zniszczono część kotła parowozu, oraz ostoję. Wypruto ważniejsze elementy kotła, które poszły na złom. Jarodzki twierdzi, że parowóz to zabytek a potraktował jak „kupę złomu”. Czapka z głowy mu by nie spadła, jak by wykonał replikę. Archicom i artysta chwali się, że parowóz został poddany renowacji. Jest to jakieś nieporozumienie. To co zrobili ci ludzie powinni ponieść konsekwencje karne. Przeprowadzona renowacja nie ma nic wspólnego z prawdziwą renowacją jaką powinno się przeprowadzić na tego typu zabytkowych lokomotywach. Na dokładkę nie potrafiono odtworzyć układu napędowego, budki czy odtworzyć otuliny kotła. Jednym słowem maszyna została wybebeszona i nabita na pal… za 600 tyś. Za taka kasę to ja bym mógł przynajmniej jeden parowóz do jazdy odpalić i to nawet ten wrak jak określa go główny spec Arcicomu od zabytków dr. Miron Urbaniak. Szkoda, że Wrocławski Magistrat wydał ok 20 tyś zł na coś co za kilka lat zniknie bo przez pl. Strzegomski. Zagadką nie wyjaśnioną do tej pory i owianą urzędniczą tajemnicą jest czyją własnością są grunty pod tym pomnikiem. Plotka niesie, że te grunty są własnością Archicomu.

  Ponad to współwinny jest też p. Piotr Gerber, który jest dyrektorem prywatnego muzeum, na którego terenie dokonano demontażu wielu części z tego parowozu. Po zapytaniu pracowników muzeum, gdzie są te części twierdzą że zostały zdeponowane i skatalogowane. Tylko… nikt ich nie widział… tak samo jak zniknął tender od tego parowozu…

  O tym kto co i jak namieszał można poczytać na stronach
  http://www.pociag-do-nieba.pl/
  http://www.pociagdonieba.pl/

 2. Joanna pisze:

  Bardziej mi się zdjęcia podobają niż real:) Przeciwnikom przejdzie,przyzwyczają się jak i do innych kontrowersyjnych stworów upiększających nasze miasto…choćby bezgłowych ptaków pani Abakanowicz:)

 3. Isabella Degen pisze:

  Zdjęcia rewelacyjne…temat tak jak to się mówi „rzeka”…mogła rdzewieć…może zdobić miasto.

Dopisz tutaj swoje refleksje: