Zapraszamy do komentowania

4 komentarze do: “W Oberhausen (Niemcy) obchodzą urodziny Czesława Niemena”

 1. Isabella Degen pisze:

  W 7 rocznicę śmierci Czesława Niemena odbędzie się koncert „Urodziny Niemena” 29 stycznia w restauracji Gdańskiej w Oberhausen (Altmarkt 3).Koncert rozpocznie się filmem o rodzinnych stronach Niemena i początkach jego kariery, nastepnie odbędzie się spotkanie z Tomaszem Jaśkiewiczem, muzykiem, ktory najdlużej grał z Niemenem. W koncercie muzyki Niemena weżmie udział 8 znakomitych wykonawców.
  Uslyszymy m.in. „Dziwny jest ten swiat”, „Sukces”, „Pod Papugami”, „Nim przyjdzie wiosna”, „Domek bez adresu” i wiele innych.

 2. Isabella Degen pisze:

  Też tak uważam, że wybór daty koncertu padł pomiędzy te dwie rocznice. Najbardziej mi utkwiła z piosenek Niemena „Dziwny jest ten świat”, protest-song młodzieży lat 60.

 3. admin pisze:

  Wybór daty imprezy na 29 stycznia, to chyba przykład praktycznej niemieckiej natury. Wybór pomiędzy datą śmierci (17 stycznia 2004) a datą urodzin (16 luty 1939) pozwala uczcić obie rocznice.
  Ale i tak najważniejsza jest pamięć o artyście, który całe życie szedł własną, indywidualną drogą muzycznej twórczości i pozostawił potomnym wiele niebanalnych utworów.

 4. JBB pisze:

  Czas płynie zdecydowanie za szybko. Siódma rocznica śmierci Czesława Niemena uświadamia mi, jak wielu artystów utraciła kultura polska w ostatnich latach.
  „Czy mnie jeszcze pamiętasz, dowód na to mi daj…” śpiewał Niemen do słów Jacka Grania…
  Izo, dziękuję, że Ty pamiętałaś.

Dopisz tutaj swoje refleksje: