Zapraszamy do komentowania

13 komentarzy do: “Macerata – historyczna perła Włoch”

 1. Salve kochani,
  tak,ogadalam wasze zdjecia, sa piekne jak piekny jestn moj Szczecin. Oczywiscie nie wszedzie mozna dojechac gdzie by tego dusza pragnela, ale mozna zwiedzac takze wirtualnie i jesli w samotnosci, z pasja i sercem sledzimy jakies miejsce w internecie…. wglebiajc sie w nowy swiat, wchodzimy wirtualnie do srodka i nasze mysli realnie odbieraja emocje, mocne emocje bo wzmocnione tesknota za fizyczna strona tego miejsca lub osoby…. to tak jak ogladamy interesujace filmy, ktore czesto na zawsze zostaja w pamieci i w naszych sercach stajac sie czescia naszego zycia….

  • JBB pisze:

   Odkrywanie urody świata stało się niesamowitym wyzwaniem, kiedy przyszło podejmować decyzje, jaki jego fragmencik zarejestrować w kadrze. Ale też patrzenie przez obiektyw nauczyło mnie dostrzegać detale,których wcześniej nie zauważałam. Do Szczecina przygnała mnie tematyka żeglarska i ona zdominowała zdjęcia. Mam nadzieję, że kiedyś poznam też miasto. Pozdrawiam serdecznie, Janina

  • JBB pisze:

   Z Wrocławia to tylko 5 godzin. Najlepiej poznawać miasto w towarzystwie mieszkańca, nawet jeśli byłego 😉

 2. malby pisze:

  Ciekawa relacja i zdjęcia ukazujące wspaniałe miejsca, zachęcają do wakacji w tej części Włoch 🙂 Dziękuję za fotorelację Regino, być może skorzystamy kiedyś z Twojego spontanicznego zaproszenia 😉 Pozdrawiam cudowne Włochy!

 3. JBB pisze:

  WOW! Już pakuję walizki 🙂 Dziękuję Regino za motywujące słowa zachęty.
  Jesteśmy z naszymi zdjęciami także na panoramio.com (ja, malby, millotaurus, Ivadis). Kiedy oglądam zdjęcia naszych wirtualnych znajomych mam ochotę znaleźć się natychmiast w tych cudownych miejscach. Ciągnie mnie Islandia i Hiszpania a także bliższe rejony jak Kazimierz nad Wisłą czy Bory Tucholskie. Życia zbraknie na realizację tych wypraw.

  Twoje miasto poznałam troszeczkę w 2007 roku podczas Operacji Żagiel:

  http://www.panoramio.com/user/1156852/tags/Szczecin

  Pozdrawiam, Janina

 4. Salve, zapraszam wiec do Wloch !!!
  Do mojej Maceraty !!!
  Nocleg macie zapewniony w hotelu w ktorym pracuje Ostello Asilo Ricci. Wiekszosc gosci na czas Opery w Sferisterio nocleguje u nas. Z okna naszej recepcji sluchamy bezposrednio opery w nocy. Macerata jest urokliwa ale pomimo tego ciagle czuje nostalgie za moim kochanym Szczecinem. Serdecznie Was pozdrawiam kochani Polacy. Un bacione.
  Regina

 5. JBB pisze:

  Imponujący ten amfiteatr pod gwiazdami. Super zdjęcie! Miasto nie dość, że pięknie położone, to jeszcze jaką piękną architekturą może się pochwalić. Oj, pobuszowałabym z aparatem między tymi urokliwymi uliczkami. Dziękuję Autorce za odkrycie nieznanego mi miasta we Włoszech. Pozdrawiam, Janina

 6. Isabella Degen pisze:

  Lubię włoskie klimaty, czuje się tu przepływ czasu i historię Rzymian. Sympatyczna relacja – dziękuję.
  Teatr, opera i widowiska Air Open to jest najwspanialsze co można tam przeżyć. Byłam parę razy w Veronie na festiwalu operowym. Atmosfera nocnego widowiska w starym amfiteatrze, to co bym chciala jeszcze raz zobaczyć.

Dopisz tutaj swoje refleksje: