Zapraszamy do komentowania

5 komentarzy do: “Frankfurt miasto kontrastów”

 1. Anges pisze:

  Piekne zdjecia, piekne kadry 🙂
  Zgadzam się, Frankfurt to miasto z historią i przyszloscią.
  A prywatnie, zawsze to bedzie moje ukochane miasto, bo tutaj poznalam swoją m… :)Wiec tym bardziej dziekuje, za prywrocenie mi milych wspomnien 🙂
  Pozdrawiam
  A.

 2. malby pisze:

  Połączenie nowoczesnych wieżowców i zabytkowych kamienic sprawia, że każdy znajdzie we Frankfurcie to co lubi zwiedzać i oglądać. Twoje piękne zdjęcia **Izo** zachęcają do spacerów po mieście, nie tylko pieszo 😉 Bardzo mnie zainteresowała przejażdżka tym Segway’em, od dawna mam ochotę spróbować 😉 Poruszałaś się w ten sposób?

  • Isabella Degen pisze:

   Niestety nie korzystałam z usług tych wycieczek Segway. Po mieście doskonale można poruszać sie pieszo, więcej można zobaczyć. Komunikacja we Frankfurcie jest tak wspaniała, że nie ma potrzeby przybycia tu samochodem. Co może stać się wielkim kłopotem, gdyż brak jest miejsca do parkowania a parkingi i mandaty są bardzo drogie.

 3. Isabeldeg pisze:

  Właśnie te kamieniczki wąskie i wysokie to tzw.plomby na starym mieście. Jak widać są nowoczesne i jednocześnie w zabudowie zbliżone do starych budowli.

 4. JBB pisze:

  To faktycznie miasto kontrastów. Pięknie to uchwyciłaś na zdjęciach. Metaliczny błękit wieżowców i kameralne kamieniczki przykryte czerwoną dachówką.
  Ciekawi mnie występowanie obiektów, typu nasze „plomby”. Czyli wtopiona w starą architekturę nowa zabudowa. Jak Niemcy poradzili sobie z tym zagadnieniem. Jest to niewątpliwie wyzwanie dla projektantów a efekty bywają różne, co widzę w moim starym Wrocławiu.

Dopisz tutaj swoje refleksje: