Zapraszamy do komentowania

9 komentarzy do: “Pocztowe ciekawostki”

 1. Paweł pisze:

  Ostatnio penetrując opuszczone biura PKP Cargo w Łodzi natknąłem się na taki oto dalekopis.
  Czeski dalekopis na licencji Siemensa
  /Czeski dalekopis na licencji Siemensa/
  Takie swoiste muzeum techniki już nieużywanej 😉 Dzięki za artykuł 😉

  • JBB pisze:

   Dziękuję Pawle za interesujący przykład „muzealnego” eksponatu.I pomyśleć, że już projektanci dalekopisów kombinowali jak tu w jednej skrzynce zmieścić wiele funkcjonalności. Do komputerów tylko krok 🙂
   Pozdrawiam, Janina

 2. Joanna pisze:

  Jak zwykle u Ciebie super ciekawie przedstawiona historia poczty, wiem, że po sobocie ciąg dalszy nastąpi:)

 3. isadeg pisze:

  Wyśmienite zdjęcia i wspaniała historia opowiedziana przez JBB, gratuluję i proszę o dalsze takie relacje.

 4. malby pisze:

  Świetna, bardzo ciekawa relacja, ozdobiona pięknymi zdjęciami. Stare dyliżanse, skrzynki pocztowe, aparaty telegraficzne, kufry podróżne to świat, który z sentymentem wspominamy. Należy żałować, że PKP nie ma takiego Kodeksu Podróżnego jak dawna Poczta, bo biedni podróżni nie byliby targani konwulsyjami, jak to się ostatnio zdarza, mimo, że jadąc drugą klasą, nie podróżują na dachu 😉

  • JBB pisze:

   Ha, ha, ha, fajnie skomentowałaś obecną kondycję PKP. Cudowne jest zwłaszcza zamieszanie z biletami, od czasu kiedy jest kilku przewoźników i jeden nie honoruje biletów drugiego.

   Dziękuję za pochlebną opinię o zdjęciach. Mam nadzieję, że przy następnej wizycie we Wrocławiu wybierzemy się razem do tego nietypowego, jedynego (wraz z oddziałem w Gdańsku) w Polsce muzeum.

 5. JBB pisze:

  Dzięki millotaurusie i Marku za odwiedziny w pocztowym kąciku i miłe komentarze 🙂 To tylko okruszki z długiej historii. Nie sposób nawet wybrać o czym napisać, tyle tam jest niesamowitych przedmiotów i związanych z nimi historii.
  W sobotę jest Photo Day w muzeum. Zapytam o klucz do tej skrzyni-sejfu 🙂 No i koniecznie o znaczkach zbiorę parę ciekawostek, bo co, jak co, ale to znaczki głównie mi się z pocztą kojarzą. Biegałam na pocztę po nowe znaczki dziecięciem będąc i nawet parę kolorowych serii uzbierałam.

 6. millotaurus pisze:

  Świetne zdjęcia i bardzo ciekawe informacje z historii poczty…szkoda,że dzisiejsza Poczta Polska tak niewiele ma z dawnego etosu…pomysł z krokomierzem rewelacyjny :-)))

 7. Marek Ewjan Stachowski pisze:

  bardzo ładnie przedstawiona historia poczty – gratuluję JBB i pozdrawiam 🙂

Dopisz tutaj swoje refleksje: