Zapraszamy do komentowania

10 komentarzy do: “Czeski serial – dzień czwarty mija powoli, czyli Kutna Hora a okoli…”

 1. facebook pisze:

  i love it

 2. millotaurus pisze:

  Adminie, mam pytanie:
  Masz jakiś pomysł, jak umieścić relacje z Czech w Wieży Babel ?
  Może pod hasłem „Czechy” ?

  • admin pisze:

   Witaj 🙂
   Wieża Babel (chwilowo) przestała rosnąć w górę… za słabe fundamenty WordPressa – ograniczenie na ilość znaków w jednym poście. Zatem, tymczasowo, zamiast wieży będzie… „zabudowa szeregowa”… Zwrócę się do projektantów o radę.
   Czechy zostały umieszczone w pierwszej willi z lewej, ha, ha 😉

   Pozdrawiam.

   • millotaurus pisze:

    Wow…a nawet ooops…:-)

    Idę zobaczyć 🙂
    Walczyłem przed chwilką próbując umieścić trzy, albo cztery fotki w szeregu…ooops…poległem 🙂

   • admin pisze:

    Aha, dla orientacji, artykuł zajmuje obszar o szerokości 600 pikseli. Stąd wniosek, że po 3 lub 4 w szeregu, to zmieszczą się tylko miniaturki, nie zaś zdjęcia średniej wielkości. No i, jak widać, wszystkie zdjęcia luzem trafią i tak do galerii 😉

  • admin pisze:

   Galeria gwarantuje układ szachownicy. Wstawianie luzem „gwarantuje” zęby, jeśli zdjęcia nie mają identycznych rozmiarów 🙁
   Spróbuj między wstawionymi zdjęciami a dalszym tekstem wstawić znak nowej linii, wpisując pomiędzy nawiasy „trójkątne” treść:
   BR CLEAR=LEFT

   Na ten moment trzeba się przełączyć z trybu „Wizualny” na tryb „HTML”, odnaleźć miejsce do wstawienia i napisać powyższy kod w nawiasach. Po przełączeniu się na tryb „Wizualny” od razu zobaczysz czy efekt jest taki, jakiego oczekiwałeś.

   Możesz to przećwiczyć na brudno, zapisując post jako szkic i podglądając efekt, potem skasować taki brudnopis 😉

 3. millotaurus pisze:

  Dziękuję Adminie i Isadeg !

  Mieliśmy też takie plany,żeby zostać w Kutnej Horze na nocleg i drugiego dnia jeszcze się troszkę powłóczyć po mieśćie, zaliczyć kilka muzeów, a potem pojechać jeszcze do Slatinany (pałac i stadnina), i Zleby – rewelacyjne zamczysko…no cóż, plany planami, a czas nas jednak gonił. Tyle jeszcze zostało do zwiedzania.
  Polecam Czechy na wakacyjne wyprawy 🙂

  Pogoda była chmurzasta, ale ja wolę taką – jest bardziej wyrazista 🙂

 4. isadeg pisze:

  Fantastyczne ujęcia, chciałoby się pobyć tam choć pare godzin. Super wycieczka.

 5. admin pisze:

  Nie mogę uwierzyć, że takie cuda są niespełna 200km w linii prostej od Wrocławia. Jeździł człek gdzieś po zadupiu Europy i Azji a tuż za miedzą takie cacuszka architektury. Piękny ten most ze szpalerem posągów, imponujący Vlassky Dwor i Chram Sv.Barbory. Niesamowita prezentacja, pomimo chmurzastego nieba… a może właśnie dzięki niemu? Przy pięknej pogodzie Kutna Hora byłaby chyba zbyt bajkowa, zbyt nieprawdopodobna. Super fotorelacja!

Dopisz tutaj swoje refleksje: