Zapraszamy do komentowania

9 komentarzy do: “Grafika…???… komputerowa -część 1”

 1. AnnaJolanta pisze:

  Wysiadam przy Waszej wiedzy i umiejętnościach 🙂 JESTEM PEŁNA PODZIWU !!!!

 2. jokato pisze:

  Niewiele zrozumiałam z Waszej fachowej dyskusji ale moje oko laika jest zadowolone:) Z wielką przyjemnością popatrzyłam, posłuchałam i idę do drugiej części 🙂 Pozdrawiam!

 3. JBB pisze:

  Ciekawi mnie w jakim stopniu można zaplanować efekt a potem go wygenerować , czy wyrenderować. Czy jest to proces odwrotny? Spośród milionów kombinacji decydujemy się zatrzymać jeden obraz, który nam się podoba?

  Czy to są równie duże pliki, jak zdjęcia cyfrowe? Pytam o możliwy format wydruku. Wpadły mi w oko energetyczne grafiki… oczami wyobraźni zobaczyłam je na ścianie … 0297 (5wx2k), 1653 (8wx2k). Podobają mi się także te srebrzystości 1726 (11wx2k) i 0576 (15wx4k) ale takiego wnętrza, żeby było dobrym tłem, to mi żaden fachowiec nie zrobi 🙁

  • millotaurus pisze:

   Niestety, większość grafik w tej części powstawała w czasach małych twardych dysków…:-(. A jedyną możliwością przechowania większej ilości były dyskietki 1,3 Mb.
   Wrzuciłem je w oryginalnym formacie i chyba większość ma ok 600×600 pikseli i 100 pikseli na cal…czyli format 15 x 15 cm…miniaturka…:-(
   Może dałoby się powiększyć do 20×20 cm, może 25×25 cm, ale nie wiem, co z jakością.
   Szkoda.
   Ostateczny efekt to najczęściej włączenie STOP na którymś z etapów przetwarzania i modyfikacji…podoba mi się ?…to tak zostanie 🙂
   Generalnie to była zabawa z możliwościami określonego programu, troszkę taka „wariacja na temat” 🙂

 4. JBB pisze:

  Jestem oczarowana niesamowitą różnorodnością, czystością barw i zaklętą w grafikach fantazją. GRATULUJĘ!

 5. admin pisze:

  Ha! Wiedziałeś, jak sensownie wykorzystać te techniczne nowinki i teraz masz i wspomnienia i niesamowitą kolekcję.
  Mój pierwszy komputer to Amstrad a pierwsze „dzieło” to program (raczej fragment większej całości) sterujący szafami dyspozycji mocy w elektrowni 😉 I cudowny język Asembler! Żaden inny nie pozwalał być tak blisko mózgu komputera.

  Mam chrapkę na utworzenie takiego wirtualnego muzeum, ale nie wiem czy udałoby się trochę fotek różnym starociom zrobić. I gdzie ich szukać? Masz jakieś zachomikowane?

  Dla niewtajemniczonych linki do wspomnianych komputerów. Tak, tak, Amstrad to była tylko ta część, wyglądająca na klawiaturę.

  Commodore

  Amstrad

Dopisz tutaj swoje refleksje: