Zapraszamy do komentowania

10 komentarzy do: “Historia wydobyta z mroku Nocy Muzeów”

 1. Kurczę, żałuję, że nie wiedziałem o tej Nocy Muzeów…

  • admin pisze:

   Za rok będzie następna. Nic straconego 🙂
   Blisko Zgorzelca, czyli w Goerlitz, jest Muzeum Śląskie. Warto zwiedzić. Pomysłowo zaaranżowane wnętrza i dwujęzyczne opisy.

 2. dziwnowik pisze:

  brawo !!! kilka fotografii mnie zachwyciło !!!!!

  • JBB pisze:

   Dzięki Dziwnowik. Trochę żałowałam, że nie wzięłam statywu. Wyobraź sobie niektóre ujęcia na długim czasie… żeby te światełka wydobyć z mroku i obrysować nimi figurki świętych….

 3. jokato pisze:

  Te mury były świadkiem wszystkich ważnych rodzinnych zdarzeń, moich, dzieci a nawet moich rodziców. Cieszę się, że mogę popatrzeć Twoim okiem na kościół, ja mam do niego pecha bo albo jest zamknięty albo nic mi nie wychodzi:)

  • JBB pisze:

   A ja byłam w środku kościoła św. Antoniego pierwszy raz. Kiedy szykowałam materiał o Dzielnicy Czterech Świątyń nie mogłam jakoś trafić w godziny zwiedzania, dlatego teraz z bogatej oferty Nocy Muzeów wybrałam właśnie te kameralne, ale sięgające w daleką przeszłość muzeum.

 4. malby pisze:

  Pieta powala na kolana! Świetne zdjęcia i ciekawy tekst. Zarwanie nocy nie poszło na marne 😉

  • JBB pisze:

   Dzięki Gosiu. W tych mrocznych warunkach to prawdziwe wyzwanie. I mnie się rzeźba podobała, nawet te odblaski zagrały jak trzeba.
   Szczęśliwie zwiedzanie było od 19-tej, tak więc obyło się bez uszczerbku nocy, ale i tak w środku mrok był stosowny to nazwy imprezy 😉

 5. isadeg pisze:

  Nie mogę przypomnieć sobie tego kościoła ale warto go zobaczyć.
  Piękna relacja i zdjęcia.

  • JBB pisze:

   Przypomnieć? Izo, ja o nim nie wiedziałam do czasu nagłośnienia idei Dzielnicy Czterech Świątyń. Tę ulicę, pełną tylko zakładów pogrzebowych, jakoś omijałam. Teraz tam rozkwita życie klubów, kawiarenek, no i jest to zaplecze Heliosa. Może i ten piękny zabytkowym kościół odkryje się na świat.
   Dziękuję za miły komentarz.

Dopisz tutaj swoje refleksje: