Zapraszamy do komentowania

8 komentarzy do: “Najpiękniejsza mleczarnia świata”

 1. malby pisze:

  Miejsce jest fantastyczne, nie mogłam się napatrzeć, kafelki przepiękne i niesłychanie oryginalne, wzory i kolory zapierają dech. Szkoda, że ceny pamiątek wysokie, kupiłabym tam wszystko, a tak skończyło się na dwóch 😉

 2. jokato pisze:

  Przypomnij mi proszę gdzie to Basia po musztardę jeździła:))?

 3. malby pisze:

  Wspaniałe, różnorodne zdjęcia i bardzo ciekawe informacje :)) Nie widziałam jeszcze tak malowniczego sklepu, kafelki swoją urodą dorównują portugalskim azulejos. Bardzo żałuję, że nie mogliśmy zobaczyć na żywo, ale co się odwlecze… Zaostrzyłaś mi apetyt na tę wycieczkę :))

  • JBB pisze:

   Dzięki Gosiu. Mam nadzieję, że kiedyś tam dotrzecie. To fakt. Sklep malowniczy. Trudno uwierzyć, że ręcznie malowane. Jest tam bardzo dużo ciekawych ozdób, które przegapiłam. Zobaczyłam je dopiero na powiększeniu zdjęć z tego panoramicznego obrazu.

   Czasami spotyka się ślady dawnych dekoracji, np. w starych aptekach. Basia sfotografowała wrocławski sklep mięsny, w którym ściany pamiętają XIX wiek.
   Tu link do artykułu BasiM

 4. millotaurus pisze:

  Rewelacyjne miejsce…mieliśmy to w planie na tegoroczny urlop – jednodniowy postój w Dreźnie w drodze nad Ren…szkoda. Niestety musieliśmy zrezygnować z tej wakacyjnej eskapady. Fajnie,że u Ciebie mogłem popodziwiać ten przecudnej urody sklepik…dzięki!!!

  • JBB pisze:

   Może i dobrze się stało. Przeczekacie remontową burzę i kiedyś zobaczycie Drezno w pięknej szacie. Ja byłam w Dreźnie wiosną. Wszystko rozkopane wokół muzeów. Może kiedyś jeszcze pojadę. Pociąg jakiś jest.

 5. jokato pisze:

  Ile to wspaniałości pokazałaś, świetny artykuł …jesteś niezmordowana i niesamowita 🙂 Pozdrawiam.

Dopisz tutaj swoje refleksje: