Zapraszamy do komentowania

7 komentarzy do: “Skarby grobu Tutanchamona – wystawa we Frankfurcie nad Menem”

  1. rafiks pisze:

    Bylem ostatnio w niedziele z rodzinką we Frankfurcie nad Menem na tej wystawie.To mój ojciec pytał czy są jakieś materiały po polsku,ale nie bylo. Dowiedział sie także ,że sa jakieś konsultacje w tej sprawie, by byla wystawa w Polsce.Także można się spodziewać w przyszłości.
    Moje wrażenia naprawde są ogromne. Te złote posągi.Polecam by się wybrać na tę wystawę. Dużo można się nauczyć i ciekawie opowiada lektor na słuchawkach.

  2. jokato pisze:

    Oglądałam kawałek wystawy w Kairze w wielkim ścisku i tłumie. Zazdroszczę możliwości zrobienia zdjęć bo ja niestety musiałam przed wejściem aparat zostawić w depozycie…pozdrawiam:)

    • Isabeldeg pisze:

      Ja też kiedyś byłam w Kairze w Muzeum i najlepiej ścisk pamiętam.
      Ta wystawa to doskonałe repliki, które można fotografować a niektóre nawet dotknąć.Tak to szczęście móc oglądać … miejmy nadzieję że wystawa zawita do Polski.

  3. Małgorzata Sk pisze:

    Bardzo ciekawa relacja. Dziękuję. Pozdrawiam.

  4. isadeg pisze:

    A serdecznie skladam podziękowania za ten ciekawy filmik, to chyba z wystawy w Anglii gdzie pokazywali oryginały, bo widać szyby pancerne. Czytałam, że po tej wystawie zginęły dwa małe eksponaty i od tej pory Narodowe Muzeum w Kairze zaprzestało robić wystawy oryginałów. Ale te repliki to cudo, niczym nie różnią się w wyglądzie … tylko wartością.
    Życzę aby i do Polski dotarła ta wystawa, to naprawdę warto zobaczyć.

  5. JBB pisze:

    Dziękuję za relację z niesamowitej wystawy, no i spory zastrzyk wiedzy.
    Wieść o odkryciu „grobu Tutanchamona” obiegła świat i chyba każdemu do ucha wpadła, ale czy coś więcej? Kto odkrył? Co wydobył z grobu? Kim był właściciel tego bogactwa? O tym dowiedziałam się dopiero z Twojego artykułu, który zainspirował mnie do dalszych dociekań.

    Zastanawiające jest, że będąc faraonem w tak młodym wieku, przeszedł do historii z przydomkami „potężny władca” czy „jeden z największych faraonów”. Ale widać w tamtych czasach żyło się szybciej.

    Dołączyłam tymczasowo filmik znaleziony na Youtube z kilkoma zdjęciami ozdobnych przedmiotów. Ciekawe czy wystawa zawita kiedyś do Polski.

Dopisz tutaj swoje refleksje: