Zapraszamy do komentowania

4 komentarze do: “Ibiza – wyspa i miasto pełne życia”

 1. jokato napisał(a):

  Tak zachęcająco przedstawiłaś wyspę i tylko żal, że wszystkich cudów człowiek nie zobaczy. Ciągły dylemat gdzie teraz, co pierwsze:)Pozdrawiam…

 2. malby napisał(a):

  Wow…te pięćdziesiąt plaż bardzo mi przemówiło do wyobraźni, chętnie bym poleżała na kilku 😉 Na Twoich świetnych zdjęciach, Izo, widać typowe elementy hiszpańskiego miasta – wąskie zaułki, balkony osłonięte roletami, szwędający się turyści, knajpiane życie nocne 🙂 Zupełnie jak w Barcelonie 🙂

  Samochód w wisienki jest super :):)

 3. Isabeldeg napisał(a):

  Można powiedzieć, iż cały basen Morza Śródziemnego, charakteryzuje się wpływem kultur fenickich, rzymskich i arabskich. Na jednej wyspie widać to bardziej, na innej mniej. Te mury to dawne mury obronne, w dawnych czasach to podstawa bezpieczeństwa posiadać taką warownię.

  Ibiza została wpisana do “Księgi rekordów Guinnessa” jako najbardziej imprezowy kurort na świecie i kojarzy się głównie ze spragnionymi rozrywki singlami. Ale na tej wyspie każdy znajdzie coś dla siebie. Świetnie nadaje się jako wyspa wypoczynkowa dla osób starszych, lubiących aktywny tryb życia i dla rodzin z dziećmi. To prawda, iż jest to wyspa świetna dla kreatywnych, dla malarzy, fotografików i innych artystów.

 4. JBB napisał(a):

  Interesująca, barwna relacje z niesamowitego miejsca na ziemi. Gratuluję Izo reporterskiego i malarskiego oka.
  Zaciekawiły mnie te obiekty przypominające fortyfikacje. Pewnie historia Ibizy jest bardzo burzliwa. Wg wiki od VII w. p.n.e. przewinęli się przez wyspę Fenicjanie, Kartagińczycy,Rzymianie, Bizantyjczycy, Wandalowie, Arabowie. To prawdziwy tygiel kultur wielu narodów.
  Ale i tu cywilizacja wetknęła już swoje paluszki. Cóż, takie czasy. Turystyka wymaga ofiar…

Dopisz tutaj swoje refleksje: