Zapraszamy do komentowania

2 komentarze do: “Ząbkowice Śląskie 3 dni przed sezonem”

  1. JBB pisze:

    Dziękuję za dobry komentarz. To miłe, kiedy fotorelacja wywoła wspomnienia lub pokaże stan obecny – nieobecnym.
    Krzywa Wieża jest wyraźnie podratowana, co widać od strony kościoła. Z kamieniczkami, o ile to własność Skarbu Państwa, jest tak, jak wszędzie. Popadają w ruinę. Fundusze unijne to kropla gasząca małe pożary, ale dobre i to.
    Pewien miły przechodzień wspomniał czasy, kiedy Szwedzi byli zainteresowani kupnem i odbudową zamku, ale władze ówczesne nie wyraziły zgody. Może dobrze, może nie. Trochę szkoda, że sami sobie nie dajemy rady z utrzymaniem, odbudową, poprawą jakości warunków i estetyki miast, w których żyjemy … Pozdrawiam i zapraszam do czytania i oglądania fotorelacji.

  2. MatthewP pisze:

    Bardzo ciekawa relacja z miasta mojej młodości. Tutaj skończyłem podstawową edukację (Szkołę Podstawową i Liceum Ogólnokształcące) i po zdaniu matury w 1963 wywędrowałem „w świat”. Dzięki autorowi JBB i jego kadrom przypomniałem sobie znane mi zakątki tego miasta. Szkoda tylko, że władze miejskie nadal nie stac na restaurację kamieniczek i ulic tego zabytkowego grodu. Same zmiany na rynku Ząbkowic oraz to, że Krzywa Wieża nie runęła i nadal stoi to nie wszystko 🙂

Dopisz tutaj swoje refleksje: