Zapraszamy do komentowania

8 komentarzy do: “Wałęsa. Człowiek z nadziei. Plusy dodatnie, plusy ujemne”

 1. Isabeldeg pisze:

  A recenzja – świetna, dużo można się o filmie dowiedzieć.

 2. Isabeldeg pisze:

  Filmu nie widziałam, ale pewnie go kiedyś zobaczę. Cenię sobie filmy Wajdy i myślę że wiele temu filmowi zarzucić nie można, Wajda robi dobrze filmy. Film to nie historia, ma swoje prawa fikcji.
  Dobrze ze powstał taki film i myślę, że nikt inny by tego lepiej nie zrobił. BoO On jest człowiekiem tamtego czasu.

 3. jokato pisze:

  Filmu jeszcze nie widziałam, dość sporo o nim czytałam i obawiam się , że nie wszystko jest pokazane jakbym chciała…to bardzo moje czasy i nie tylko pozytywne wspomnienia.
  Pewnie pójdę choć nieraz chciałabym zapomnieć o tamtych latach, teraźniejszość pokazuje mi jak wiele zostało zwyczajnie zmarnowane…
  Napisałaś świetną recenzję Janeczko, brawo!

 4. Regina pisze:

  Janko, zgadzam się z Twoimi opiniami o filmie. Jestem zdania, że to było niesłychanie trudne zadanie zrobić film fabularny na podstawie historii życia człowieka, który jeszcze żyje. Poza tym materiału fabularnego starczyłoby na dość długi serial, więc skróty i pewna powierzchowność była, moim zdaniem, konieczna. Jednak uważam, że Wałęsa pokazany został świetnie. Oczywiście olbrzymia to zasługa samego Więckiewicza 🙂
  Pozdrawiam, Regina

  • JBB pisze:

   To prawda, niestety. Sam producent „przestrzegał”, że nie jest to portret historii, tylko portret człowieka. Nie mniej, biorąc pod uwagę, że filmy żyją dłużej, niż świadkowie, oczekiwałam tej pigułki wiedzy historycznej dla młodego pokolenia, dla następnych pokoleń… Dziękuję za komentarz, Reginko. Pozdrawiam, J.

Dopisz tutaj swoje refleksje: