Wrocławskie ZOO od kilku lat przypomina wielki plac budowy. Zmiany zaprojektowano na szeroką skalę. Pawilon Madagaskaru i pawilon dla nosorożców już zostały zakończone. Trwa budowa Afrykarium, w którym będą prezentowane ekosystemy środowiska wodnego Afryki. W planie jest także ODRARIUM – obiekt, w którym zwiedzający poznają ekosystem rzeki odry – od źródła do morza. Powstaną też nowe wybiegi dla rysi i żbików.
A może już powstały? Trudno się zorientować. Liczne alejki spacerowe są rozkopane i biało-czerwone szlabany zagradzają przejście. Lokalne drogowskazy przestały być aktualne a zastępczych nie ma. Zwierzęta, które latem można dostrzec z daleka, pochowały się w swoich zagrodach. Dla okazjonalnych gości wyszła ze swojego domku na drzewie mała panda. Także tygrysy nie przestraszyły się minusowej temperatury.
Remont Ogrodu Zoologicznego objął także strefę wejścia i wyjścia. Obwarowane bramki, przez które można wejść wyłącznie skanując bilet, wzbudziły moje negatywne refleksje.
Z uwagi na utrudnienia i zimowy sezon firma ZOO Wrocław sp. z o.o. obniżyła do 14 lutego ceny biletów do 10 zł.
Informacje o planach rozbudowy pochodzą ze strony ZOO Wrocław
Zanosi się na to, że po remoncie wrocławskie ZOO będzie pięknym miejscem. Ciekawe budynki (szczególnie ten biały, kojarzący mi się z zamkiem w Kórniku), spora przestrzeń, nowoczesne rozwiązania techniczne na pewno przyciągną rzesze turystów. A i zwierzętom powinno być lepiej, bo pewnie przy okazji remontu i ich „domki” zostaną odświeżone czy odnowione. Ciekawa jestem tego Afrykarium, czy wiadomo jakie zwierzęta będą tam mieszkały?
Świetne zdjęcia, z przyjemnością obejrzałam 🙂
Skrajne temperatury trochę mieszały mgłą na obiektywie. Miło mi, że podobają się Tobie. Odwiedzających sporo, chociaż wg mnie ceny zaporowe. Namiastką tego, co będzie są projekty – makiety. Tu link do ZOO: Plany, projekty, realizacje.