Zapraszamy do komentowania

2 komentarze do: “Tajemniczy ogród w tajemniczym zamku. Młodzież rządzi w Teatrze Współczesnym”

 1. malby pisze:

  Ciekawa, wyczerpująca recenzja okraszona ślicznymi zdjęciami 🙂 Po przeczytaniu, odnoszę wrażenie, że przedstawienie ani nie powala na kolana ani zanadto nie bulwersuje złą jakością… Trudno mi ocenić spektakl kiedy go nie widziałam, wiem tylko, że książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie, wyzwoliła pokłady wyobraźni i miłość do przyrody. Dlatego uważam, że trzeba naprawdę świetnego scenariusza i reżyserii, żeby będąc widzem w teatrze doznać podobnych uczuć. Agnieszka Holland poradziła sobie z adaptacją książki bardzo dobrze, jej film znalazł uznanie widzów, ale to wielka reżyserka, poza tym kino daje znacznie więcej możliwości wyrazu. Natomiast teatr narzuca twórcom pewne ograniczenia, które mogą negatywnie wpływać na odbiór, dlatego, kiedy nie jest się reżyserem dużego formatu, trzeba mieć dobry pomysł na scenariusz i realizację, żeby widz wyszedł z teatru usatysfakcjonowany .

  • JBB pisze:

   Dziękuję, Malby, za dyplomatyczny komentarz 😉 Miałam pewien dylemat, jak napisać o przedstawieniu nie zdradzając zbyt wiele kolejnym widzom.
   W ostatnich latach, sceny zdominowały przedstawienia nie robiące na mnie żadnego wrażenia (chyba, że negatywne), dlatego stawiam na młodych! Niech eksperymentują i kierują się własnym instynktem twórczym. Niech zaskakują! Zaskoczenie działa jak rześki wiatr w upalny, duszny dzień. Pozdrawiam, Janina

Dopisz tutaj swoje refleksje: