Zapraszamy do komentowania

5 komentarzy do: “Hiszpania. Galicja region spadkobierców celtyckiej magii”

 1. malby pisze:

  Świetna, ciekawa relacja okraszona pięknymi zdjęciami, Izo. Bardzo zachęcająco opisałaś Galicję, szczególnie spodobała mi się wzmianka o rześkim powietrzu, wietrze i nie za wysokich temperaturach. Również chętnie jadłabym ryby na obiad 🙂 Może niekoniecznie owoce morza i te zębate potwory, ale jestem przekonana, że znalazłabym coś dla siebie.
  Widoki zapierają dech, a kolor wody czaruje oczy… Fantastyczne miejsce!

  Informacja o tym, że Coruña jest miastem młodości Picassa zwiastuje ciekawe muzeum poświęcone temu wielkiemu malarzowi. Czy faktycznie tak jest?

  • isabeldeg pisze:

   Dziękuję za sympatyczny komentarz 🙂
   Dodatkową atrakcją miasta A Coruña jest to, iż w latach 1891-1895, mieszkał tu Pablo Picasso, tu uczył się rysunku i tajników malowania a jego pierwszym nauczycielem był Isidoro Brococs. Tu także miał swoją pierwsza wystawę w wieku 12 lat. Obecnie w A Coruña oferuje trzy wystawy poświęcone artyście.
   W Muzeum Belle Arte jest stała ekspozycja.

   • malby pisze:

    Czyli miłośnicy Picassa będą usatysfakcjonowani 🙂 Może kiedyś uda nam się zwiedzić Galicję, widzę, że warto. Pozdrawiam 🙂

 2. Isabeldeg pisze:

  Te kamienie to symbol spuścizny po Celtach i są megalitycznym symbolem kultury celtyckiej. Znajdują się w pobliżu Wieży Herkulesa w parku otaczającym teren. Menhir Pentacefálico, tak brzmi nazwa w języku hiszpańskim.

 3. JBB pisze:

  Nie byłam a już jakbym była. Bardzo poglądowa i barwna fotorelacja. Dziękuję, Izo, za ten przedurlopowy zastrzyk apetytu – co by tu jeszcze zwiedzić. Tak daleko nie pojadę, ale przypomniałaś mi, że przynajmniej morze mam bliżej. Uwielbiam fotografować portowe miasta.

  Zaciekawiło mnie te pole z kamiennymi słupami. Pewnie jakaś legenda się z nimi wiąże. Odsłoń rąbek tajemnicy 😉

Dopisz tutaj swoje refleksje: