Zapraszamy do komentowania

5 komentarzy do: “Murale Łodzi”

 1. JBB pisze:

  Jestem pod wrażeniem! Wykonałaś niesamowitą pracę fotoreporterską. Wiesz, że mało kto zna nazwiska artystów a TY jeszcze tytuły prac podajesz.
  W Brazylii powstała inicjatywa turystyczna – wycieczki z przewodnikiem ulicami najciekawszych prac artystów street-art’u.
  Krótko mówiąc, opracowałaś niesamowitą wirtualną wystawę.
  Może warto złożyć UM ofertę opracowania albumu dla Wydziału Promocji Miasta?
  Dziękuję za barwną relację.

  • malby pisze:

   Z tymi tytułami to ciężka sprawa, rzadko który artysta street-artu nadaje tytuły swoim pracom, niektórzy podobno tego wręcz nie lubią, np. ARYZ. Chociaż jego mural namalowany na Pomorskiej 67 aż się prosi o tytuł „List miłosny”, to tylko mieszkańcy i turyści tak nazywają ten mural, ARYZ się od tego odcina. Z prac, których zdjęcia zamieściłam kilka ma oficjalne tytuły, np. INTI’ego, DIAZa, DALEASTa i ETAMA, pozostałe to wolne interpretacje oglądających. Ale ponieważ są trafne, funkcjonują prawie oficjalnie 🙂

   Co do wycieczek szlakiem murali, to w Łodzi też są organizowane. Fundacja Urban Forms wynajmuje autokar, którym chętni, po kupieniu biletu, objeżdżają część murali (wszystkich się nie da na raz) i słuchają opowieści przewodnika.

   A co do materiałów w Wydziale Promocji, to już dawno o tym pomyśleli, są mapki, albumy i inne wydawnictwa, z których korzystają łodzianie i turyści 🙂

 2. Joanna pisze:

  Bardzo fajna galeria!!

 3. millotaurus pisze:

  Super 🙂

Dopisz tutaj swoje refleksje: