Zapraszamy do komentowania

3 komentarze do: “Co zobaczy turysta wychodzący z dworca Wrocław Główny PKP?”

 1. malby pisze:

  Dworce to z reguły słaby punkt dużych miast. Tłumy ludzi, bezdomni, niewielka przestrzeń ze słabą infrastrukturą, itp. nie sprzyjają utrzymaniu porządku i ładu. Poza tym, rzadko kiedy projektanci mają dobre pomysły na zagospodarowanie terenu, często pracują na „materiale zastanym” i muszą się wpasować z tymi wszystkimi kasami, poczekalniami, punktami usługowymi i gastronomicznymi w to co jest. Chyba, że dworzec budowany jest od podstaw, jak ma to miejsce w Łodzi, wtedy można stworzyć spójne, jednolite, jeśli chodzi o styl architektoniczny, „dzieło” . W porównaniu np. z dworcem w Rzymie, gdzie bałagan i brud był niewyobrażalny, Wasz wrocławski dworzec to wychuchane cacuszko. Okolica też 🙂

 2. Isabeldeg pisze:

  Byłam kilka dni temu na dworcu, sprawia wrażenie schludnego. Ale dalej wyglada jakby nie do końca był zagospodarowany. Jak na dworzec europejski,panuje bardzo mały ruch. No ale wszystko przed nami.

  • JBB pisze:

   Co prawda, to prawda. Przez 3 lata przybyło kilka punktów gastronomicznych i stoisk spożywczych. Pochowane są w niszach, wzdłuż tunelu. Może to „ukrycie” robi wrażenie braku zagospodarowania?

Dopisz tutaj swoje refleksje: