Zapraszamy do komentowania

2 komentarze do: “Pawilon Czterech Kopuł w roli Muzeum Sztuki Współczesnej”

 1. Regina pisze:

  Janeczko, relacja świetna, jak zwykle 🙂 Nie mogłam być wczoraj i teraz trochę żałuję, bo trzeba czekać do czerwca…
  Mam pytanie. Czy jesteś pewna, albo może coś źle zrozumiałam, że w Pawilonie będzie Muzeum Sztuki Współczesnej, to z bunkra na Strzegomskim? Ja słyszałam, że pod kopułami ma być oddział Muzeum Narodowego z galerią sztuki współczesnej, tą ze strychu i coś więcej. A MWW ze Strzegomskiej, to nie jest oddział Muzeum Narodowego, tylko oddzielna jednostka. Mają planowaną budowę siedziby, nawet makietę widziałam, ale chyba tak szybko się jej nie doczekają, bo w kulturze bida. No chyba, że coś się zmieniło, a ja po prostu o tym nie wiem. Pozdrawiam, Regina 🙂

  • JBB pisze:

   Regino, dziękuję za Twój czujny komentarz. Faktycznie, pisanie z punktu widzenia dzieł sztuki i miejsc planowanych na ich prezentację (a nie z p. widzenia gospodarzy) może wprowadzić zamieszanie.

   W bunkrze jest Muzeum Współczesne Wrocław – placówka Gminy Wrocław, w Pawilonie będzie Muzeum Sztuki Współczesnej, jako oddział Muzeum Narodowego – instytucji Samorządu Województwa Dolnośląskiego.
   Obie placówki ukierunkowane na sztukę współczesną, z tym, że pierwsza nie odcina się od artystów zagranicznych.

   Ten awangardowy projekt (tu można zobaczyć zdjęcia http://muzeumwspolczesne.pl/mww/ekspansja/) był przyszłością dla Muzeum z bunkra. To inna kasa, zatem może się uda 😉

   Wiem, że w pierwszej kolejności zostaną do nowej siedziby przeniesione eksponaty wystawy Polska Sztuka Współczesna z galerii na poddaszu Muzeum Narodowego. To niesamowita galeria i polecam zobaczenie każdemu, zanim zniknie.

Dopisz tutaj swoje refleksje: