Zapraszamy do komentowania

22 komentarze do: “Polski New Look – porcelanowe cudeńka w Muzeum Narodowym”

 1. malby pisze:

  Cóż za cudeńka!! Nawet nie wiesz Janeczko, jak żałuję, że wystawa jest tak daleko od Łodzi, natychmiast bym poszła ją zwiedzić. Będąc małym dziecięciem, miałam do czynienia z takimi czarno białymi filiżankami, porcelanowymi figurkami i kolorowymi kurkami. Pamiętam je zarówno z własnego domu, jak i z wystaw sklepowych, i teraz, z wielkim sentymentem przywołuję te obrazy 🙂 Miałam również wysoką lampę, pionowo oplecioną żółtą żyłką i „grałam” na niej jak na harfie 😉 Wspaniałe zdjęcia i bardzo ciekawy opis wystawy. Brawo!

 2. Regina pisze:

  Byłam, widziałam, zachwyciłam się i wzruszyłam:) Oglądając wystawę, od razu pomyślałam o Tobie Janko, że z pewnością tam będziesz i zrobisz świetne zdjęcia i nie pomyliłam się:)))

  • JBB pisze:

   Regino, jesteś dla mnie zbyt łaskawa, ale bądź taka, bądź 😉
   Skoro byłaś i widziałaś, to wiesz jakim bladym echem tych cudeniek są zdjęcia. Dobre zdjęcie przez szybę, z tysiącem odbitych świateł, to ciągle wyższa szkoła … ale trenować trzeba. Zdecydowanie warto obejrzeć wystawę na własne oczy. Zatem zachęcajmy słowem i obrazem. Pozdrawiam, J.

 3. jokato pisze:

  To rzeczywiście było piękne i dobrze, że ktoś o tym przypomina.

  • JBB pisze:

   Joasiu, spodobała mi się idea wystawy, żeby pokazać zrealizowane projekty plastyków pracujących w działach wzornictwa polskich fabryk porcelany. Wielkie dla nich brawa!

Dopisz tutaj swoje refleksje: