Zapraszamy do komentowania

8 komentarzy do: “Atlas nowoczesności – wystawa w łódzkim Muzeum Sztuki”

 1. millotaurus pisze:

  Łódzkie Muzeum Sztuki ma w magazynach mnóstwo prac i pomimo otwarcia kilka lat temu nowego obiektu w Manufakturze – powyższe Ms2, nadal nie jest w stanie wystawić jednocześnie wszystkich dzieł.
  Chyba głównie dlatego dość często „przeorganizowuje” przestrzenie i ekspozycję w Ms1 (dawny pałac Poznańskiego) i Ms2 w Manufakturze.
  Jest to chyba także sposób na pokazywanie dzieł sztuki współczesnej w różnych kontekstach i zestawieniach i koncepcjach ekspozycyjnuch – ot, takie tasowanie talii dzieł 🙂

  • malby pisze:

   Owszem, też miałam wrażenie, że „pomieszali w worku” i wyciągnęli na światło dzienne eksponaty, które były głębiej… Ale dzięki temu, możemy obejrzeć prace dawno nie prezentowane, być może już zapomniane przez miłośników sztuki nowoczesnej, a to wystarczający powód, żeby taką wystawę zorganizować.

 2. Isabeldeg pisze:

  Bardzo ciekawa galeria. Naturalnie sztuka współczesna jest bardzo kontrowersyjna, trudno jest podziwiać sztukę ze zdjęć. Ale fotki są z najwyższej półki. Gratuluję !

 3. JBB pisze:

  Dziękuję malby za wirtualną wycieczkę do łódzkiego Muzeum Sztuki. Przyznam, że oglądając Twoje eleganckie zdjęcia eleganckiego wnętrza galerii odruchowo porównywałam miejsce i sposób prezentacji dzieł z wrocławską galerią na odremontowanym poddaszu Muzeum Narodowego, gdzie umieszczono wystawę Polskiej Sztuki Współczesnej.
  Lubię takie wnętrza 😉
  Myślę, że takie przekrojowe wystawy są bardzo potrzebne zarówno dla widzów, jak i młodych artystów, debiutujących w świecie sztuki.

  Wrocławska wystawa ma charakter stałej prezentacji, po łódzkiej wystawie zostanie ciekawa dokumentacja fotograficzna w postaci Twojej fotorelacji.
  Pozdrawiam Ciebie, łódzkich Muzealników i … wracam do nowoczesności!

  • malby pisze:

   Prezentacja wystawy na poddaszu Muzeum Narodowego była równie ciekawa i fotogeniczna, pamiętam Twoje zdjęcia Janeczko, miejsce miało zupełnie inny klimat niż surowe, białe wnętrza ms2, ale to nie znaczy że mniej interesujący 🙂
   Dziękuję za miłą opinię, relacja jest czysto informacyjna, zależało mi bardziej na pokazaniu zdjęć.

  • malby pisze:

   Kiedy pisałam relację o wystawie, nie mogłam nigdzie znaleźć informacji jak długo będzie ona prezentowana. Dopiero dzisiaj, podczas rozmowy telefonicznej z panią w Muzeum dowiedziałam się, że wystawa jest stała i w takiej formie będzie prezentowana przez najbliższe trzy lata. A potem znowu pomieszają w worku… 😉

   • JBB pisze:

    To dobra wiadomość. 3 lata to perspektywa, w której może zdarzyć się jakiś wyjazd do…

Dopisz tutaj swoje refleksje: